Ekibimiz.

Alanında uzman çok yönlü ekibimiz.

DBK Creative

Kreatif Ekibimiz

Onur ÜNLÜ

Ajans Başkanı 

DBK Design Ajans Başkanlığı görevini ifa eden Onur ÜNLÜ; 3D görselleştirme, Animasyon, kurgu ve video efekt alanlarında uzmanlaşmıştır. Oyunculuk ve seslendirme deneyimi de bulunan Ünlü, web uygulama ve gömülü sistem proglamlama alanlarında da kendisini geliştirmiştir. 20 yılı aşkın sektörel deneyimi içerisinde İngiltere Brighton’da yurtdışı projelerde de deneyimi bulunmaktadır.

Selman SERTKAYA

Art Direktör

Kurumsal firmalarda uzun yıllar metin yazarlığı görevini ifa eden Selman Sertkaya, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. İstanbul merkezli reklam ajansı ve yapım şirketlerinde prodüksiyon alanında çalışmalar da yürütmüştür. Kurumsal organizasyon konusundaki deneyimi ile pek çok prodüksiyona imza atan Sertkaya, 15 yılı aşkın deneyimi ile kurucu ortağı olduğu DBK Design’da kreatif işlerle ilgilenmektedir.

Huseyin BARLIK

Yönetim & Müşteri İlişkileri

DBK Design’ın iştirakleri arasında yer aldığı BHS Gelişim Grubu’nun yönetim kurulu başkanlığı görevini ifa etmektedir. Sosyolog ve Eğitimci kimliği ile ön plana çıkan Barlık, multisidpliner bir kadroya liderlik etmektedir.

Salih Canbolat

Web Tasarımcı

Sueda AKGÜNGÖR

Grafik Tasarımcısı

Grafik tasarımı, sosyal medya tasarımı ve video kurgu alanlarında çalışmalar yürüten Sueda Akgüngör, 2 yıllık sektörel tecrübesi ile projelerimize katkı sunmaktadır.

 

Mertcan Dinler

Yazılımcı

Web yazılım hayatına 12  yaşlarında başlayan Mertcan Dinler, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Şuan da Çukurova Üniversitesinde Yüksek Lisans ile öğrenime devam etmektedir.

DBK Production

Yapım Ekibimiz

Hasan Basri ÖZDEMİR

Yönetmen

Kırıkkale Üniversitesi’nde öğretim
görevlisi olan Özdemir, çektiği
“Hazal” adlı kısa filmi Frankfurt Film Festivalinde ilk beş film arasında yer aldı. “Toruk” adlı belgesel filmiyle Altın Koza Film Festivali ve 2011 TRT Belgesel Film Festivali dahil, ulusal ve uluslararası festivallerde 5’i “En İyi Belgesel Film” Ödülü olmak üzere 10 ödül kazandı. Televizyonlara programlar da yazan Özdemir, uzun metraj filminin senaryosunu yazmaya devam etmektedir.

Ahmet Keçili

Yönetmen

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi-Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğrenimine devam eden,
Ahmet Keçili lisans eğitiminin ikinci yılında ilk yönetmenlik deneyimi olarak ‘’Dede’’ isimli belgesel filmi üretmiştir. Yönetmenliğini üstlendiği Seval adlı kısa filmi ile ulusal ve uluslararası ölçekte onlarca ödül alan ve genç yetenekler arasında adından söz ettiren Keçili, İstanbul’da çeşitli
projelerde yer almıştır.

Aydın YÜKSELMİŞ

Görüntü & Kurgu Yönetmeni

Yeditepe Üniversitesi, İletişim
Fakültesi, Radyo, TV, Sinama bölümü mezunu olan Aydın Yükselmiş, Kurgu ve görüntü teknolojileri alanında kendisini geliştirmiştir. 5 yılı aşkın sektörel tecrübesi bulunan Yükselmiş, TRT’de televizyonculuk ve video
çekimleri ve düzenlemesi konusunda deneyim kazanmıştır.

 

Nurettin KONUKKUŞ

Set Amiri

Tiyatro, sinema ve fotoğraf setlerinde 30 yıla yakın deneyimi bulunan Nurettin Konukkuş, projelerimizde set amiri olarak görev almaktadır.

 

Halil Can DEMİR

Story Board Direktörü

Heykeltıraş ve karükatür / ilüstrasyon uzmanı Halil Osman Can Demir, uzman olduğu alanlarda akademik eğitimler
de vermiştir. Sanatsal yönü oldukça güçlü olan Demir, storyboard ve dekor tasarımlarından sorumlu olarak projelerimize destek olmaktadır.

 

Hüseyin TAŞ

Işık Yönetmeni

Mimar Sinan Güzel Sanatlarda eğitim alan Hüseyin Taş, önemli projelerde Işık Yönetmeni olarak görev almıştır. Işık yönetimi konusunda ihtisaslaşmış
Amerikan Menşeli bir kuruluştan ışık yönetimine dair kapsamlı bir eğitim alan Taş, set kurulumundaki deneyimini Sinar – Hasselblad gibi makineler konusunda uzmanlaşarak taçlandırmıştır.

Aynur Kalkan

Sanat Yönetmeni

İletişim Meslek Lisesi ve Radyo, TV, Sinema Bölümü mezunu olan Aynur Kalkan, güçlü görsel ve sanatsal yönü ile projede Sanat Yönetmeni olarak görev alacaktır. Kalkan, dekor çalışmalarındaki deneyimi ile de ön plana çıkmaktadır.

 

Mehmet Çetin

Colorist – VFX Uzmanı

Video efektler ve color correction konularında 15 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Mehmet Çetin, başarılı
pek çok projede görev almıştır. Grafik Tasarımı konusunda da kendisini geliştiren Çetin, görsel animasyon becerisi ile ön plana çıkmaktadır.

 

Mustafa Kalaycı

Ses Tasarımcı

2,5 Mafya Dizisi müzikleri ve dış ses mastering işlemleri, Uluslararası Çukurova Sanat ve Kültür Festivali Jenerik müziği, Soyka Dizisi jenerik müziği, gibi projelerde yer alan Kalaycı; Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu Toros Canavarı Oyunu Müzikali, Devlet Tiyatroları İl Müdürlüğü, “Gecenin Karanlığında” Oyunu Dışses ve Sahne canlandırma sesleri yapımı, Trabzonspor 50. Yıl marşı, Adana Demirspor Marşı
çalışmalarında da yer almıştır.

 

Serkan ÖZYUMŞAK

Kurgu ve Görüntü Yönetmeni

Belgesel, kısa film, reklam ve tanıtım filmi kategorisinde pek çok çalışmaya imza atan Serkan Özyumşak, Adana Büyükşehir Belediyesi tiyatrosunda oyunculuk geçmişi de bulunan Özyumşak, 10 yılı aşkın sektörel deneyimi ile proje kapsamında görüntü yönetmeni olarak ekipte yer alamaktadır.

 

Tasarım 95%
Yazılım 85%
Pazarlama 85%
3D Görselleştirme 97%
Seslendirme 90%
Prodüksiyon 90%
Sosyal Medya 86%
Eğitim 75%
Vfx 80%
Animasyon 75%